kolmapäev, 18. september 2019

Pihlamarjad Rabalummuses

Pihlamarjad osalesid 10. septembril KIK rahastatud projekti raames õppeprogrammis „Rabalummus“, mis leidis aset Endla Looduskeskuses, Toomal.  Meie giidiks sellel päikesepaistelisel ja soojal päeval oli keskkonnahariduse spetsialist Elo Raspel.  Enne metsa- ja rabateedele minekut oli vaja läbida hobusete koppel, kus tagasiteel said lapsed hobuseid paitada.Kui meie teele sattus infotahvel, siis uurisid lapsed seda hoolega, et kus meie asume ja kuhu meie teekond viib.

Lapsed said metsas ülesandeks leida M tähega marju ja punaseid marju  ning neid ka maitsta ja maitset kirjeldada. Lastele maitsesid mustikad ja pohlad nii väga, et vahepeal oli raske lapsi uuesti rajale saada, et jõuda lõpuks ikka rabailu ka nautima.

Enne laudteele minekut said lapsed näha ussinahka. Lastel tekkis kohe küsimus, et kuidas uss naha seest välja saab ja mismoodi ta ilma nahata edasi elab? Elo andis kõigile küsimustele ka vastuseid ning julgustas lapsi uurima ja veel küsimusi esitama.

Lapsed said maitsta veel jõhvikaid ja katsuda raba pinnast. Tore oli näha, et iga uue asja kogemisel lapsed jagasid oma emotsioone ja kirjeldasid, mida nad näevad ning tunnevad.

Lõpuks jõudsime oma matkaga vaatetorni, kus ronisime kõik üles ja nautisime sooja päikest, maitsesime rabavett ja kosutasime end õuntega. Lisaks jutustas Elo meile huvitavaid lugusid rabast.
Tagasiteel, enne bussiminekut, külastasime veel Endla Looduskeskust, kus vaatasime üheskoos Endla Looduskaitseala maketti.  Lapsed said kaasa ka huvitavad töölehed, mida me hiljem rühmas üheskoos täitsime.

Küsisime laste käest, mis neile kõige rohkem meeldis.
Laste vastustest tuli välja, et neile meeldis kõige rohkem marju süüa, rabavett katsuda, laudteel kõndida ning vaatetornist kaugele kaugele vaadata.

Kirjutas ja pildistas õpetaja Jaanika

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar