teisipäev, 3. november 2020

Pohlamarjarühma tegemised oktoobrikuus

Oktoobrikuus aitasid digivahendid kinnistada lastel lindude ja loomade tundmist. Kinnistusid tähtede tundmine ja arvutamine. Osalesime Code Week üritusel Jõgevamaa tulevikutegijad

Omavalmistatud kaeraküpsised  ja võileivad maitsesid kõigile.Mängida on nii lõbus. Lapsed jaotasid rolle, leppisid kokku reeglites, jälgisid ükteise reeglipärast käitumist. Mänguteema võeti elust enesest nt. kodu mängimine, arsti mängimine, loomaarst, Maskis laulja. Rühmas oli avatud juuksurisalong ja ilutuba.


Lapsed osalesid Päästeameti koolitusprojektis “Tulest targem”. Koolituse eesmärk oli anda lastele läbi mänguliste ja praktiliste tegevuste teadmisi tuleohutusest. Projekti raames külastasid päästjad meie lasteaeda, rääkisid tulekahju tekkepõhjustest, tulekahju korral käitumisest, suitsuandurist ning tutvustasid päästevarustust ja -tehnikat. Lasteaia õuele tuli ka hiiglaslik tuletõrjeauto, mida lapsed said uudistada.

Laste lemmikuks on robootika. Vahva on käia
  koolimajas ja tegutseda koos väga toreda õpetajaga.
Oktoobrikuus olid ilmad veel väga ilusad ja saime palju tegutseda õues. Kogusime tammetõrusid ja kasutasime neid kunstitegevuses. Tutvusime erinevate mõõtmise võimalustega. Tegevused looduskeskkonnas aitasid lastel paremini mõista
  ja märgata sügisest loodust. Üheks kõige põnevamaks ja kättesaadavamaks loovaks mängumaterjaliks on pori ja poriloigud. Vihmaste ilmadega on lastel õuealal alati palju toimetamist. Populaarseks muutuvad ämbrid ja kühvlid.
Õppimine on vahva ja lõbus.ÕpetajadInge Toode ja Kairit Kärt

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar