esmaspäev, 20. mai 2019

Ülelasteaialine kevadine liiklusnädal

Liikluskasvatus on oluline osa väärtuskasvatusest, milles on väga suur roll täiskasvanu eeskujul. Nii on igal sügisel ja kevadel  meie lasteaias traditsioonilised liiklusnädalad, kus tähelepanu all on  ohutu liiklemine. Kui sügiseti pöörame suuremat tähelepanu helkuri kandmise vajalikkusele,  siis nüüd kevadel,  kui  kõik lapsed muutuvad aktiivsemateks liiklejateks, võtsime tähelepanu alla liikumise  jalakäijatena,  jalgratturitena ning sõidukis  sõitjatena. See ei tähenda aga seda, et helkurile ei ole vaja enam tähelepanu pöörata. Meie pimedatel ja sumedatel suveõhtutel peab helkur alati kaasas olema! 
13.-17. mail toimunud liiklusnädala raames toimusid kõikides rühmades  liiklusalased õppekäigud linnas. Koos õpetajate ja õpetajaabidega liigeldi kõnniteel, ületati sõiduteed ning jälgiti liiklusmärke. Kooliminejad  läbisid õppekäigu koos politseinikuga ning tegid seda väga põhjalikult ja teadlikult, sest vaadati üle kõik teekonnal olevad liiklusmärgid.
Lasteaia õuel toimuvatel rattapäevadel  harjutatakse  jalgrattaga sõitmist ning vaadatakse, et ratas oleks sõidukorras ja lastel on kindlasti jalgrattakiiver.  
Multifilmi „Liiklusohutuse aabits“ vaadati saalis olnud kuppeltelgis- külla oli tulnud  mobiilne 3D planetaarium.  
Esmakordselt toimus põnev liiklusalane kogemusõpe: Ühissõidukis käitumine ja sõitmine.  Lapsed said praktilise kogemuse, kuidas bussi siseneda, turvavoo õigesti kinnitada ning sõidu ajal käituda. Õppetegevuse käigus sai iga rühm sõita valla bussiga väikese bussisõidu lasteaia lähiümbruses.  Lasteaia õuel oli võimalus tutvuda politseiauto ja kaitseliidu masinaga, tutvuda politseiniku varustusega ning koos Lõvi Leoga liiklust mänguliselt õppida ning liiklusalast takistusrada läbida. Liiklusnädal lõppes ühise kommisöömisega, sest nii politsei kui kaitseliit kinkisid tublidele väikestele liiklejatele  kommi, samuti jagati lastele helkureid ja 112 käepaelu.
Suur aitäh  kõikidele, kes aitasid kaasa liiklusnädala kordaminekule, ning  toreda koostöö eest valla bussijuhile, politseinikele  koos Lõvi Leoga ja kaitseliitlastele, tänu kellele meie liiklusnädal edukalt korda läks!

Õppealajuhataja Annika Kreitsman

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar