teisipäev, 6. veebruar 2018

Lasteaias alustas tegutsemist Mudilaste Nõukogu

Inspireerituna novembris 2017 Tartus toimunud eetikakonverentsil kuuldust-nähtust otsustasime oma lasteaias kokku kutsuda Mudilaste nõukogu. Kogemust taolise ühenduse heast toimimisest jagasid konverentsil Tartu lasteaed Lotte ning Tallinna Sinilinnu lasteaed.
Lasteaia pedagoogide ühenduse - pedagoogilise nõukogu - koosolekul 29. jaanuaril anti rühmaõpetajatele ülesandeks selgitada välja oma rühmas laste hulgast esindajad ülelasteaialisesse Mudilaste Nõukogusse (lapsed vanuses 4-7 a.).
Esimene nõukogu koosolek toimus teisipäeval, 6. veebruaril kell 10.00 direktori kabinetis. 8 nõukogu liikmest oli kohal 7 last. Vaarikmarjarühma esindasid Ketriin ja Kaur, Pihlamarjarühma Ireen ja Säde, Maasikmarjarühma Holger ja Mirtel ning Kirsimarjarühma Raul. Koosolekut vedasid direktor Tiia ning õppealajuhataja Annika. 
Esmalt tutvustas direktor Mudilaste nõukogu kokkukutsumise eesmärki ja põhimõtteid – kuulata laste arvamusi ning lasta lastel kaasa rääkida lasteaia tegemistes ja küsimuste lahendamises. Seejärel esitles ta liikmeid nimepidi, liikmed tutvustasid end ka ise (kui vanad nad on, millise rühma esindajana nõukogu töös osalevad). Direktor jagas kõigile nõukogu liikmetele ka liikmekaardid.
Ja oligi käes aeg koosoleku peamise teema aruteluks. Direktor Tiia selgitas lastele, et Lasteaed MARI tähistab märtsikuus oma 45. sünnipäeva ning sünnipäeva tähistamiseks vajatakse ideid lastelt endilt – mis vormis peaks sünnipäeva tähistama, kus ja kuidas.
Toimus arutelu. Hämmastav, kui paljude  ja kui mitmekesiste ideedega lapsed välja tulid! Sõna võtsid  ja ka sõna anti kõikidele lastele. Direktor visualiseeris esialgsed ettepanekud pabertahvlile. Seejärel arutati ettepanekud läbi ja otsustati, millised jäävad, millised langevad ära ja mis põhjusel. Jällegi oli üllatav, kuivõrd hästi suudavad selles vanuses lapsed loogiliselt arutleda, argumenteerida ning vajadusel ka põhjendatult mõnest ideest loobuda!
Hääletuse tulemusena otsustati, et lasteaia sünnipäeva tähistamise pidu toimub lasteaia õuel. Peo sisulisi ettepanekuid tutvustab direktor ka lasteaia töötajatele ning hoolekogule, misjärel leitakse sobivad võimalused laste väljapakutu teostamiseks.

Liikmed tutvustavad endid

Liikmed tutvustavad endid

Ideede pakkumine

Ideede hääletamine

Visualiseeritud koosoleku protokoll

Mudilaste Nõukogu 1. töökoosolek on edukalt lõppenud
.
Kirjutas direktor Tiia, fotod õppealajuhataja Annika


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar